Studija RIJA dodas uz Honkongas filmu tirgu

Pēc veiksmīgas dalības Eiropas filmu tirgū Berlīnē, RIJAS pārstāvji ir devušies prezentēt Latvijas kino industriju vienā no Āzijas nozīmīgākajiem filmu tirgiem, kas norisināsies Honkongā no 22. līdz 25.martam.

Nākamnedēļ filmu studija RIJA piedalīsies Honkongas filmu tirgū FILMART, kur Āzijas filmu izplatīšanas tīkliem piedāvās Latvijā tapušas animācijas un dokumentālās filmas. Šogad FILMART tiks pārstāvētas ap 50 dažādas valstis, taču pirmo reizi būs arī stends no Latvijas. RIJAS pārstāvji savā stendā ne tikai tirgos Latvijā tapušās filmas, bet arī sniegs informāciju Āzijas filmēšanas kompānijām par filmu uzņemšanas iespējām Latvijā.

Šis ir jau ceturtais pasākums, kuram filmu studija RIJA saņēmusi ERAF līdzfinansējumu LIAA “Ārējo tirgus aktivitāšu” programmā. Stendu iekārtošana nozīmīgākajās ar kino jomu saistītajās izstādēs visā pasaulē ir iespēja palielināt filmu ražošanas apjomu un piedāvājumu starptautiskā mērogā. Latviešu filmas varētu kļūt par nozīmīgu kultūras eksporta preci un ieinteresēt starptautiskās kompānijas slēgt līgumus par Latvijas filmu izplatīšanu ārvalstu televīzijas kanālos, un par ārzemju filmu uzņemšanu Latvijā.

Studija RIJA dodas uz Honkongas filmu tirgu