Latvijas kino profesionāļi piedalās filmu tirgū MIP TV Kannās

Šonedēļ Kannās 4.aprīlī sākās ikgadējais filmu tirgus MIPTV, kas ilgs četras dienas. Tirgū ar stendu zem MEDIA programmas kopīgā stenda piedalās arī filmu studijas RIJA pārstāvji, kuri kino industrijas profesionāļiem no dažādām pasaules valstīm piedāvā Latvijas filmas un to programmas.

Paralēli MIPTV notiek arī filmu tirgus MIPDOC, kur galvenais uzsvars tiek likts uz dokumentālām filmām. Vairākas ārzemju lielās TV kompānijas no Kanādas, Krievijas, Ukrainas ir izrādījušas interesi par latviešu režisora Romualda Pipara dokumentālo, zinātniski populāro filmu “Džosera piramīdas noslēpumi” filmu, kā arī par režisores Antras Cilinskas filmu „Vai viegli būt?…pēc 20gadiem”.

Filmu tirgi ir nozīmīgi kino industrijā, jo tā ir vieta, kur satiekas filmu pircēji un pārdevēji, tiek slēgti darījumi, iegūti jauni kontakti. Šajā tirgū notiek sarunas par režisora Jāņa Streiča jaunākās filmas “Rūdolfa mantojums” izrādīšanu Eiropas kinoteātros.

Filmu pircēju uzmanību ir piesaistījis arī Filmu studijas RIJA jaunais, atraktīvi izklaidējošais dokumentālās filmas projekts “Skvoteri”, kas vairāku sēriju garumā stāsta par cilvēkiem, kas ielaužas bagātu cilvēku neapdzīvotajās mājās, lai kādu laiku tur uzturētos.

Dalība MIPTV iespējama pateicoties LIAA ārējo tirgus aktivitāšu apgūšanas programmā iegūtajam līdzfinansējumam.


LIAA
2016. gada 6. maijā Filmu studija RIJA ir noslēgusi līgumu
nr. SKV-L-2016/232 ar Latvijas Investīciju un attīstības
aģentūrusadarbību programmā "Izauksme un nodarbinātība" ar
mērķi "Palielināt augstas pievienotās vērtības produktu un
pakalpojumu eksporta proporciju" pasākuma "Starptautiskās
konkurētspējas veicināšanas" ietvaros.